+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Yeni Misafir Soruları Forumunda Hangi balık çeşitlerinin kızartması güzel olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hangi balık çeşitlerinin kızartması güzel olur
  Hangi balık çeşitlerinin kızartması güzel olur? 2. The_BaSRi
  Devamlı Üye


  Tavada balığa az yağ yeter

  Tavada palamut: Ortası kesilmeden önce palamut balığının içi güzelce temizlenir. Temizledikten sonra 1-1,5 cm şeklinde kesilir. Yıkandıktan sonra bezle suyu alınır. Beyaz una bulanmış balıklar kızarmış yağa atılır.


  bal-k-e-itleri.jpg

  Levrek buğulama: Levreklerin içi temizlendikten sonra sadece et kalana kadar kılçıklar çıkarılıyor. Et kuşbaşı olarak doğranıyor. Tavaya doğranmış mantar, yağ, domates suyu, arpacık soğan, taze biber konulup pişiriliyor ve doğranmış balıklar bu karışımın içine atılıyor. Balık piştikten sonra kiremit bir kaba konulup üzerine kaşar doğranıyor. Kaşar eriyinceye kadar fırında bekletilip servis ediliyor.

  Fırında palamut, levrek ya da çupra: Balıkçılar, başka malzemeleri ne kadar kullanılırsa balığın kendi özelliğini o kadar kaybedeceğini söylüyor. "Önemli olan balık yerken balığın kendi lezzetini alabilmek." diyorlar. Balığı sade sevenler için fırında palamut, levrek ya da çupra tarifi: Tepsinin içerisine alüminyum folyo yayılır. Palamut, levrek, çupradan seçilen herhangi biri tepsinin içine dizilir. Üzerine bir kaşık su, bir kaşık da zeytinyağı dökülür. Folyo kapatılıp fırına sürülür. 45 dakika pişirilir.

+ Yorum Gönder


tavada hangi balık güzel olur