+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Yerli Ünlü Resimleri Forumunda Coşkun Sabah Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Coşkun Sabah Kimdir
  Coşkun Sabah'ın Hayatı ve Resimleri
  Doğum Tarihi : 16 Ekim 1954
  Diyarbakır-Türkiye
  Köken: Süryani


  Coşkun Sabah Kimdir.jpg
  Annesinin adı Roza, babasının adı Marsello'dur. Evli ve iki kız babasıdır, kızına annesinin adını koymuştur. Çok sayıda hit olmuş bestesi vardır ve 1980'li yılların sonu 1990'lı yılların başında büyük bir çıkış yakalamış olup Tsm-Pop ve Fantezi müzik arasında, kendisinin "Coşkun Sabah tarzı" olarak adlandırdığı bir tarzda müzik yapmıştır. Son yılların önemli ud virtüözlerindendir.


  Coşkun Sabah Kimdir0.jpg
  1990 yılında piyasaya çıkan Beni Unutma-Aşığım Sana adlı albümü 1990 yılı itibariyle Türkiye'de tüm zamanların en çok satan çalışmasıdır(3 milyon adet).[kaynak belirtilmeli] Altın çağlarını yaşadığı dönemlerde işletmeciliğini de kendisinin yaptığı Sies isimli mekanda çıkmaktaydı. Önce Özel Konser isimli kaseti yüzünden, 3 kaset yaptığı Oscar Plakçılık'la, daha sonra Gel Gelebilirsen isimli kasetini şarkılarının üzerine şiirler ekleyerek tekrar piyasaya süren plak şirketiyle ve en son olarak da 1992'de bitmeden ve izinsiz olarak piyasaya sürülen İsyanlardayım isimli albüm nedeniyle 3 albüm çıkardığı Emre Plakçılık'la davalık oldu.


  Coşkun Sabah Kimdir7.jpg  Kütahya'da yapılan konserinde şimdiye kadar yaptığı en iyi bestesinin Anılar olduğunu ifade etmiştir.

  Kışın İstanbul'da sahne almakta, yazın ise yeni besteler yapmak için Bodrum Türkbükü'ndeki evine kapanmaktadır. Gülben Ergen'in de aranjörlüğünü yapan Taşkın Sabah kardeşi, keman ve ud sanatçısı olan ve Avustralya'da yaşayan Bülent Sabah ise ağabeyidir.  Bazı şarkıları
  Hatıram Olsun, Anılar, Aşığım Sana, Aşk Kitabı, Baharı Bekleyen Kumrular Gibi, Sen Bambaşkasın, Benimsin, Gel Gelebilirsen, İsyanlardayım, Var mı Böyle Bir Sevda, Son Buluşmamız, Bir Pazar Günü, İşte Bizim Hikayemiz. 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Coşkun Sabah 6 Ekim, 1954 tarihinde Diyarbakır da dünyaya gelmiştir. Süryani asıllı Türk şarkıcılardan dır.1979 dan beridir şarkıcılık yapmaktadır. Çok başarılı albümleri bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder


coskun sabah