+ Yorum Gönder
Diziler ve Yerli - Yabancı Diziler Forumunda Corazon Salvaje (Vahşi Kalp) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Corazon Salvaje (Vahşi Kalp)
  Corazon Salvaje "Vahşi Kalp"

  Vahşi Kalp.jpg


  Yayınlandıgı Kanal: Kanal D
  Corazon Salvaje 1993 yapımı bir Meksika dizisi..Ülkemizde Vahşi Kalp adıyla 1995 te gösterildi. O zaman da severek seyredilmişti, tabii şimdiki gibi forumlar olmadığından çok tanınmadı..Yurt dışında ise pek çok ülkede gösterilmiş ve çok sevilmiş, çok hayranı var.. Pembe dizi olmasına rağmen kendi alanında en kalitelilerinden biri olduğunu söyleyebilirim.. Caridad Bravo Adams ın 1952 de yazdığı romandan uyarlanmış. 1993 teki 3. çevrimi.. Başlıca roller:

  Juan del diablo (Şeytan Juan): Eduardo Palomo
  Monica Altamira: Edith Gonzalez
  Andres Alcazar: Ariel Lopez Padilla
  Aimee Altamira: Ana Colchero
  Noel Monserrat: Enrieq Lizalde

  Konusu: Meksika da 1890 ların sonlarında geçiyor.. İlk başta 15 yıl öncesine gidiyoruz.. San Pedro kasabasının zenginlerinden Fransisko Alkazar, evli ve bir oğul sahibidir. Ama geçmişte bıraktığı bir sırrı vardır. Kasabanın sahilinde tahtadan, fakir bir kulübede bir adam, kendinin olmayan bir çocuk büyütmüştür. Çocuk şimdi 15 yaşlarındadır. Aslında Fransisko Alkazar ın oğludur.. Annesini hiç hatırlamaz. Kadın çok önce ölmüştür.. Babasının kim olduğunu öğrenmiştir.. Deli dolu ve korkusuz çocuk “Şeytan Juan” diye anılır.. Hastalanan adam,Fransisko Alkazar a bir oğlu olduğunu haber verir. Avukatı ve yakın arkadaşı Noel Monserrat ile oraya gelen Alkazar buna inanmaz. Geçmişte o kadınla ilişkisi olmuştur fakat oğlu olduğundan habersizdir.. Ama avukat buna inanır. Juan ı büyüten adamın ölümünden sonra çocuğu Alkazar çiftliğine getirirler. Fransisko nun hırslı karısı Sofia nın bu çocuğu kabul etmesine imkan yoktur. O yüzden onu, Juan dan bir-iki yaş küçük oğlu Andres e arkadaş olması için getirdiğini söyler. İki çocuk gerçekten arkadaş olur. Fakat Fransisko Alkazar çocuğun kendine olan benzerliğini gördükçe, onun kendi oğlu olduğuna daha çok inanmaktadır. Karısını hiçe sayıp, avukatına onu oğlu olarak tanıyacağına dair bir mektup yazar. Ama bu mektup üstündeyken attan düşüp ölür. Mektup da çıkarcı kahyanın eline geçer.. Sofia kimsenin bilmemesinden cesaret alarak Juan ı istemediğini belirtir. Andres in, onun kalmasını istemesi bir şeyi değiştirmez. Sofia hiç sevmediği avukat Noel i de uzaklaştırır.. Juan çiftlikten ayrılır. Zaten denize çıkmak istemektedir. Bu arada Sofia nın kuzeni Catalina, iki kızıyla birlikte ona sığınmıştır. Kızları Monica ve Aimee küçüktür, kocası ölmüştür ve Kontes olmasına rağmen beş parasızdır. Sofia ona yardım edeceğini söyler. Kızların büyüğü Monica ile Andres i, büyüyünce evlendirmeyi kararlaştırırlar.

  Aradan 15 yıl geçer.. Monica ağırbaşlı, saygılı, zarif bir genç kız olur. Andres Fransa da okumaktadır. Aralarında aile arası bir söz olduğundan Monica onu beklemektedir. Aimee erkeklerin ilgisini çekmekten hoşlanan bir kızdır. Başkentte teysezinin yanında kalıp eğlenmekte, eve dönmek istememektedir.. Juan, istediği gibi bir denizci olmuştur. Yine korkusuz, sert duruşlu ve etkileyicidir..Noel Monserrat kasabada noterlik yapmaktadır ve Juan la çok yakındır, yıllardır bağları hiç kopmamıştır.. Juan kendi teknesiyle bazen kaçakçılık yaparak işlerini sürdürmektedir.. Kasabanın fakirlerinin çok sevdiği biridir, kalburüstü insanların ise korkup “Şeytan Juan” dedikleri bir ünü vardır..

  Andres Fransa dan döner. İlk olarak başkente gider ve Aimee ile karşılaşıp ona aşık olur. Aimee ilk bakışta çarpan vahşi güzelliğe sahip bir kızdır.. Andres, Monica ile olan sözü zaten ciddiye almamaktadır. Geri döndüğünde annesine durumu söyler. Bu arada Aimee de geri dönmüştür. Sahilde dolaşırken Juan la tanışır ve farklı görünüşteki bu adamdan çok etkilenir. Kendi ailesine yakışmayacak şekilde serbest davranarak onunla ilişkiye girer.. Monica ise Andres in onu istemediğini öğrenince gururunu kurtarmak için, zaten kendisinin de rahibe olmak istediğini söyleyip manastıra kapanır.. Aimee ise Andres in ona sevgisinden hoşlanmıştır, zenginliği onu çekmektedir ama Juan ı da kaybetmek istemediğinden iki erkeği de idare etmeye başlar. Monica birkaç kez Juan la karşılaşır ve durumdan şüphelenir. Her karşılaşmaları bir tartışmaya yol açmaktadır..

  Juan Aimee yi kendine ait görmektedir. Onunla evlenmek için yasal olmayan işlerini bırakmaya karar verir. Yurt dışında son bir iş yapacak ve çok para kazanarak bırakacaktır.. O gittikten sonra Andres, Aimee ile evlenme işini çabuklaştırır, herkesi ikna eder.. Kendisi Juan la kardeş olduğunu bilmemektedir. Juan dan haber sormaya giden Aimee, onun yurt dışında hapse atıldığını, uzun süre dönemeyeceğini öğrenince, Andres le evlenmeye karar verir. Sofia Alkazar hiç istememesine rağmen onu gelin olarak kabul eder.. Düğünden bir gün sonra Juan şehre dönmüştür. Aimee nin Andres le evlendiğini öğrenince çıldırır ve soluğu çiftlikte alır. Onun karşısına çıkıp durduran, rahibe olmaktan vazgeçen ve herkesin iyiliği için bütün duygularını kalbine gömen Monica dır. Andres Juan ı eski arkadaşı olarak iyi karşılar, çiftliğin kahyası olmasını önerir. Juan sırf Aimee ile yüzleşebilmek için bunu kabul eder. Çiftlikte Juan ve Monica nın birbirlerine yakınlaştığı günler başlayacaktır.. Asıl hikaye de bundan sonra başlar..


  Uzun bir özet oldu, bu daha başlangıç kısmı tabii.. Gerçekten çok güzel bir diziydi.. Bilinen paylaşım sitesinde İspanyolca bölümler var, online olarak izlenebiliyor.. Baş karakterler çok yakışıyordu..Juan ın vahşi çekiciliği, Monica nın prenses edası.. Özellikle ikisinin evli olduğu bölümler çok güzeldir..Aşk çok iyi anlatılmıştır.. Jenerik müziği ayrıca harikadır.. Nasıl yapabileceğimi bilsem klibi buraya eklerdim.. Umarım seyredenler buraya gelir ve bu güzel dizi hakkında konuşuruz..Sevgiler.. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gibi bir zamanlar türkiyede pembe dizi rüzgarları eserdi. türkler o kadar aşıklardı ki bu dizilere pembe dizileri oynadığı zaman dışarı hatta işe bile gitmezlerdir. işte türkiyeyi bu kadar kendine bağlayan pembe dizilerden biride coprazon salvaje yani vahşi kalp dizisidir.
+ Yorum Gönder


corazon salvaje türkçe dublaj,  vahşi kalpler türkçe dublaj,  vahşi kalpler,  vahsi kalp turkce bolumler,  corazón salvaje türkçe izle,  www vahsi kalpler kanal d türkce