+ Yorum Gönder
Diziler ve Yerli - Yabancı Diziler Forumunda Türk Malı Dizisi Müştak kimdir - Metin Zakoğlu hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Türk Malı Dizisi Müştak kimdir - Metin Zakoğlu hayatı
  Metin Zakoğlu hayatı

  30 Temmuz 1971 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Annesi Sevim Zakoğlu Ev Hanımı babası Kadir Kubilay Zakoğlu İstanbul Radyosu Bağlama ve Ses Sanatçısı ayrıca Ressamdır. Mehmet, Yıldız, Osman, Canan ve Tülay olan altı kardeşin en küçüğüdür.


  Metin Zakoğlu.jpg


  İlkokulu 1977 yılında İstanbul Eyüp Merkez ilkokulunda okudu. 1982 yılında Eyüp Lisesine kayıt oldu ve 1986 yılında Türk Folklor Kurumunun Amatör Tiyatro Bölümünde tiyatroya ilk adımını attı. Takip ettiği yılda 1987'de TFK Tiyatro Bölümününde Mustafa Uzun Yılmaz tarafından sahnelenen Haldun Taner'in "Keşanlı Ali Destanı" oyununda Sipsi karakterini canlandırarak ilk tiyatro deneyimini yaşamış oldu. 1982 yılında başladığı Eyüp Lisesini gecikmeli olarak 1991 yılında bitirerek mezun oldu. Aynı yıl içerisinde üniversite sınavlarına girerek Açık Öğretim İşletme Bölümünü kazanmıştır. 1992 yılında Tevfik Gelenbe Tiyatrosunun seçmelerini geçerek ilk tiyatro eğitimini almıştır.
  Oyuncu şuan ShowTV isimli televizyon kanalında yayınlanan Türk Malı Dizisi isimli dizide Müştak isimli karakteri canlandırmaktadır.


  Filmografisi  • Türk Malı (2010) - Müştak
  • Herkes mi Aldatır? (2010) - Ege
  • Kısmet (2005) - Bayram
  • Kurşum Yarası (2003) - Sıtkı
  • Gönlümdeki Köşk Olmasa (2002)
  • Kibar Ana (2001-2002) - İstemihan
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Türk malı bir zamanlar daha doğrusu geçtiğimiz yıllarda türk halkı tarafında beğenilerek izlenilen bir diziydi. bu dizide sevile oyunculardan biride dizinin müştakı metin zakoğludur. metin zakoğlu 30 temmuz 1971 yılında istanbulda dünyaya gelmiştir. toplmda altı yapımda rol almıştır.
+ Yorum Gönder


metin zakoğlu kimdir,  metin zakoğlu biyografi,  metin zakoğlu vikipedi,  metin zakoğlu