+ Yorum Gönder
7. Sayfa BirinciBirinci ... 245678 SonuncuSonuncu
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Üniversite Kimlik Kartları (Üniversiteler İle İlgili Genel Bilgiler) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Uğur Baki
  Devamlı Üye

  --->: Üniversiteler Rehberi

  SABANCI ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1999
  Rektör: Prof. Dr. A. Tosun Terzioğlu
  İletişim bilgileri: Sabancı Üniversitesi Karaköy İletişim Merkezi- İstanbul
  Tel: 0 212 292 49 39
  Faks: 0 212 252 32 93
  Öğrenim dili: İngilizce
  Türü: Vakıf

  AKADEMİK PROFİL:


  Rektör Prof. Dr. Tosun Terzioğlu: "Üniversitemiz daha başlangıcından itibaren bir dünya üniversitesi olma hedefiyle yola çıktı. Öğrenim sistemimize programlarımızla öğrencilerimizin birden fazla alana hakim birden fazla yabancı dil konuşan, uygulamalı bir öğrenimden geçmiş , kendine güvenen bireyler olarak çalışma hayatının daha ilk yıllarında en iyiler arasında yerlerini almalarını sağlamış olacağız"
  Sabancı Üniversitesi eğitim öğretim yılına 4 ekim 1999 yılında başlayacak. Hacı Ömer Sabancı Vakfı tarafından kurulan sabancı Üniversitesi'nin felsefesini "birlikte yaratmak ve geliştirmek" oluşturuyor. sabancı Üniversitesi İstanbul'a 40 km. uzaklıkta Tuzla'da bulunuyor.
  Sabancı Üniversitesi'nde başarılı her öğrenciye burs verileceği belirtiliyor. Başarının değerlendirilmesinde ve burs dağıtımında ilk yıl ÖSS puanı esas alınacak. Sabancı Üniversitesi'nde başarı derecesine göre 5 ayrı kategoride burs verilecek. Onur bursu, başarı bursu, takdir bursu, teşvik bursu, çalışma bursu adı altında öğrenciler burs alabilecekler.
  Sabancı Üniversitesi'ne kayıt yaptıran bütün öğrenciler İngilizce yeterlilik sınavına katılacaklar. Sınavı aşamayan öğrenciler hazırlık sınıfına devam edecekler. Öğrencilerin bilimsel temellerin yanısıra analitik becerilerini de geliştirerek, bağımsız araştırmacı formasyonunu kazanmalarını sağlayacak olan akademik program esas olarak İngilizce ve Türkçe üzerinden sürdürülen bir öğrenimin yanısıra öğrencilere üçüncü bir dilde yetkinleşme olanağı da sağlanacak.
  Öğrencilerin büyük çoğunluğuna Sabancı Üniversitesi kampüsündeki yurtlarda barınma olanağı sağlanacak. 200 öğrenciyi barındıracak kapasitede yurt tamamlanması hedefleniyor.

  --->: Üniversiteler Rehberi frmacil yedinci 7 sayfa --->: Üniversiteler Rehberi

 2. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1992
  Rektör: Prof. Dr. İsmail Çallı
  İletişim bilgileri: Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü Esentepe Kampüsü Sakarya
  Tel: 0 264 346 00 90
  Faks: 0 264 346 01 17
  İnternet Adresi www.sau.edu.tr
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 4
  Enstitü: 2
  YO: 2
  MYO: 6
  Öğrenci sayısı: 18302
  Akademik personel: 726

  Rektör Prof. Dr. İsmail Çallı: "21. yüzyılın dünyasına hazırlanıyoruz. Bu dönemde Sakarya Üniversitesi bünyesinde bilim ve modern dünyanın tüm gereklerini yerine getirecek alt yapıyı kuruyoruz. burasını ikinci aileniz olarak görmenizi bekliyoruz."
  Sakarya Üniversitesi'nin çekirdeğini 1970 yılında açılan Sakarya Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu oluşturdu. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'ne bağlanan fakülte 10 kasım 1992 tarihinde rektör atanmasıyla hayatiyet kazandı.
  Sakarya Üniversitesi'nin hedefleri arasında sanal üniversite, fiziksel anlamda binalarının tamamlanması, öğrenci sayısını 20 binlerde tutarak Sakarya'ya başka üniversitelere kazandırılması bulunuyor.
  Sakarya Üniversitesi'nin 440 metre karelik kütüphanesinde, okuma salonu ve süreli yayınlar kısmı bulunuyor. Kütüphanede 27 bin 700 kitap, 27 adet süreli yayın bulunuyor.
  Üniversitenin 10 civarında özel kız ve erkek kız yurdu yanında, Kredi Yurtlar Kurumu'nun Adapazarı'nda bir adet kız öğrenci yurdu ve üniversitede, kampüs girişinde yapımı süren 1500 kişilik erkek öğrenci yurdu bulunuyor. Sakarya Üniversitesi'ne ulaşım belediye otobüsleri ve dolmuş minibüsler ile sağlanıyor. Şehir içinde bulunan şehirlerarası otobüs terminalinden yolcuları üniversite birimlerine ulaştıran servisler bulunuyor.

  SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER: Sakarya Üniversitesi'nde her yıl mayıs ayı içinde bahar şenlikleri kutlanıyor. Öğrencilerin organize ettikleri bahar şenliklerinde konserlerden, karting yarışlarına kadar pek çok etkinlik yer alıyor. Sakarya Üniversitesi Spor Kulübü, 17 branşta tescilini yaptıran kulüp, halen 9 branşta faaliyet gösteriyor.

  BURSLAR: Üniversite öğrencilerine çeşitli devlet ve özel kurum ve kuruluşlarından burs veriliyor. Burs veren kurum ve kuruluşların ilanları, üniversitenin fakülte ve yüksekokullarında da duyuruluyor. Burs veren kurum ve kuruluşlar arasında, Başbakanlık Sosyal Yardımlarşma ve Dayanışma Teşvik Fonu, PTT, TCDD, Türk Eğitim Vakfı, Koç Vakfı, Sabancı Vakfı bulunuyor.


 3. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 3. 7. 1992
  Rektör: Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı
  İletişim bilgileri: Süleyman Demirel Üniversitesi Çünür Kampüsü Isparta
  Tel: 0 246 237 08 50
  Faks: 0 246 237 08 59
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 12
  Enstitü: 4
  YO: 2
  MYO: 12
  Öğrenci sayısı: 25.000
  Akademik personel: 1100

  Rektörü : Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı: "Genç, dinamik, çağdaş, sürekli gelişme ve yenileşmeye hazır, eğitimin yanında uygulamayı esas alan bir üniversitede bulunmak istiyorsanız, "ben" egonuzu yıkıp biz olmaya, bizimle birlikte takım oyunu oynamaya hazırsanız sizleri üniversitemize bekliyoruz."

  Tarihçe: Isparta'nın yükseköğretim hayatı Isparta Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi'yle başladı. 1982 yılında fakülteye dönüşerek Akdeniz Üniversitesi'ne bağlandı. 1992 yılında ise Süleyman Demirel Üniversitesi kuruldu.
  Anadolu'nun batı yakasında Toroslar'ı yararak kuzeyi güneye bağlayan kavşak noktasındaki Isparta, yıllarca gülleri ve halılarıyla ünlü bir kent oldu. 1992 yılında ise her ile üniversite furyasıyla Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi'ne kavuştu.
  Üniversitenin bulunduğu bölge çok sayıda akarsuyu, kanyonları, ormanları, milli parkları ile zengin bir çevreye sahip bulunuyor. Süleyman Demirel Üniversitesi'nin 10 bin dekara ulaşan kampüs alanında kütüphane, eğitim ve labaratuvar bloklarından oluşan mekanları bulunuyor. Bu arada çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından sağlanan bina ve tesislerle kişi başına düşen örtülü alan oranı Türkiye ortalamasının üzerine çıkmayı başarmış.
  Üniversitenin merkez kütüphanesinde 30 bini aşkın kitap bulunuyor. Kitap kayıtları, arama ve idare işlemlerinin bilgisayarlarla yapıldığı katüphanede kitap güvenliği de otomasyona bağlanıyor.
  Türkçe eğitim öğretim yapan Süleyman Demirel Üniversitesi'nde, üniversite öğrencileri ve personeline, üniversite dışından isteyenlere yabancı dil kursları vermek amacıyla Yabancı Diller Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi bulunuyor.
  Üniversitenin 1998 yılında başlattığı bir çalışma ile öğrencilerin ilgi alanları ve yeteneklerine göre, üniversitenin çeşitli birimlerinde part- time çalışma imkanları bulunuyor. Part- time çalışma yöntemiyle öğrenciler bir yandan iş hayatının gereklerini ve sorumluluklarını edinirken, bir yandan da bir çok burs ve krediden daha yüksek geliri kendi emekleriyle elde ediyorlar.
  Üniversitede bilgi işlem merkezinde yer alan sunucular ve iş istasyonlarının yanısıra her fakültede multimedya destekli kişisel bilgisayarların yer aldığı öğrenci labaratuvarları bulunuyor. Bilgi işlem merkezinde tüm akademik ve idari birimler için eğitim, web, mail hizmetleri veriliyor.

  SOSYAL ETKİNLİKLER: Kış ve yaz aylarında kar eksik olmayan, mağara ve kanyonlarla dolu Toros dağlarının eteklerinde kök salan üniversite, eğitim öğretim faaliyetlerinin yanısıra kayak, dağcılık, mağaracılık, rafting gibi günümüzün popüler spor etkinlikleriyle öğrencilerine boş vakitlerini değerlendirme imkanı veriyor.
  Üniversitede her yıl Mayıs ayında öğrencilerin kültürel ve sanatsal çalışmalarını ortaya koyduğu, konser, sergi, spor, tiyaktro açık hava konserleri gibi geniş bir yelpazede Bahar Şenlikleri etkinlikleri yapılıyor. Üniversitede, havacılık, halk oyunları, tiyatro, çevre, radyo, dağcılık ve mağaracılık kulüpleri bulunuyor. Üniversite spor kulübünün ise 15 branşta faaliyeti ve toplam 350 sporcusu bulunuyor.

  BARINMA: Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlar bulunuyor. Şu anda 2226 yatak kapasiteli kız yurdunda 1102 öğrenci, 1560 yatak kapasiteli erkek yurdunda 834 öğrenci bulunuyor. Burdur'da 1664, Eğirdir'de 144, Yalvaç'ta 356, Atabey'de 160 kapasiteli devlet yurdu bulunuyor. Bunların dışında özel sektörün devreye girmesiyle çok sayıda öğrenci pansiyonu ve özel öğrenci yurtları da işletmeye açıldı.

  BURS: Süleyman Demirel öğrenci sosyal hizmetler bütçesinin büyük bir kısmını muhtaç fakat başarılı öğrencilere karşılıksız burs, kırtasiye ve yemek yardımı için kullanıyor. Her öğretim yılı başında bu hizmetten yararlanmak isteyen öğrenciler ilgili fakülte ve yüksekokul müdürlüklerine başvuru yapıyor. Başvurular araştırılarak üniversite yönetim kurulu kararı ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin yararlanmaları sağlanıyor.

  BESLENME: Isparta ve Burdur il merkezlerinde bulunan birimlerle, merkez kampüsündeki birimlerin öğle yemeği Sağlık ve Spor Dairesine bağlı merkez mutfağından karşılanıyor. Yalvaç, Keçiborlu ve Eğridir'de bulunan birimler kendi mutfaklarını oluşturdular.


 4. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1975
  Rektör: Prof. Dr. Abdurrahman Kutlu
  İletişim bilgileri: Selçuk Üniversitesi Karatay - Konya
  Tel: 0 332 350 70 05
  İnternet Adresi www.selcuk.edu.tr

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 14
  Enstitü: 4
  YO: 5
  MYO: 24
  Öğrenci sayısı: 47000
  Akademik personel: 1984

  RektörProf. Dr. Abdurrahman Kutlu; "Üniversitemizde öğrencilerimiz huzur ve güven ortamı içerisinde, hiçbir aksama olmadan eğitim öğretim görmektedirler. Yetişmiş öğretim elemanı kadrosu, modern ve gelişmiş araştırma ve uygulama laboratuarları ile geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bilimin ve teknolojinin en son bilgilerini aktarmayı kendimize zevkli bir görev edinmiş bulunuyoruz."
  Selçuk Üniversitesi dört ayrı kampüste eğitim veriyor. Alaeddin Keykubad kampüsü, Meram eğitim kampüsü, Tıp fakültesi kampüsü, çevre il ve ilçelerdeki okullar. Gelişme çalışmalarına sürdüren Selçuk Üniversitesi'nde fakülte ve yüksekokullarda 2500 bilgisayar, 60'ın üzerinde bilgisayar laboratuarı bulunuyor. Fakülteleri ve yüksekokullarında toplam 45 kütüphanesi bulunan üniversitede tüm branşlara göre CD alımı yapılıyor.
  Üniversiteye bağlı bütün eğitim birimlerinin bulunduğu il ve ilçelerde özel ve kamuya ait öğrenci yurtları bulunuyor. 26 bin öğrenciye sahip Alaeddin Keykubat Kampüsü'nde üniversite vakfınca 700 kişilik, Konya Valiliği Özel İdaresi'nce 1000 kişilik öğrenim yurdu yapılıyor.

  BURSLAR: Üniversite, ihtiyaç sahibi ve başarılı 628 öğrenciye bir yıl süreyle aylık 10 milyon lira burs veriyor. Yeni eğitim öğretim yılında da 200 başarılı öğrenciye aylık 20 milyon lira burs verilecek. Öğrencilere üniversite dışından da çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından burs veriliyor.


 5. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1992
  Rektör: Prof. Dr. Osman İnci
  İletişim bilgileri: Trakya Üniversitesi Tekirdağ
  Tel: 0 284 235 77 06
  Faks: 235 72 74
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 7
  Enstitü: 3
  YO: 21
  Öğrenci sayısı: 19703

  Trakya üniversitesi'nin tıp fakültesi, Malkara, Keşan Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Başbakanlık SYDTF, tıp fakültesi dekanlığı ve TEV, mühendislik fakültesi öğrencileri, TÜBİTAK'tan yaklaşık 200 öğrenci burs alabiliyorlar. Eğitim fakültesinden de 310 öğrenci MEB burslarından yararlanıyor. Üniversitede, merekz kütüphanede, kitap, dergi ve tez olarak 40000 yayın bulunuyor.


 6. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1975
  Rektör: Prof. Dr. Ayhan Kızıl
  İletişim bilgileri: Uludağ Üniversitesi Bursa
  Tel: 442 82 00
  Faks: 442 80 12
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 8
  Enstitü: 3
  YO: 11
  Öğrenci sayısı: 33250

  Uludağ Üniversitesi'ne bağlı, fakülte ve yüksek okullar Bursa kent merkezi, Görükle Kampüsü ile çevre il ve ilçelerde bulunuyor. Uludağ Üniversitesi Kampüsü'nde 120000 cilt eser bulunuyor. Üniversitede EARM - TÜRDOK ve internet bağlantıları gerçekleştirilmiş olan bilgisayar ağı ile dünyanın herhangi bir yerindeki bilgi kaynağına ulaşmak mümkün kılınıyor.
  Üniversitede, sanata ilgi duyan öğrenciler için, çeşitli kulüpler bulunuyor ve enstrüman kursları veriliyor. Kampüste, 3 kapalı spor salonu, 4 tenis kortu, 5 basketbol, 4 futbol, 1 kros parkuru bulunuyor.


 7. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1996
  Rektör: Prof. Dr. Ahmet Serpil
  İletişim bilgileri: Yeditepe Üniversitesi Maltepe- İstanbul
  Tel: 0 216 387 91 00
  Faks: 325 81 05
  Öğrenim dili: İngilizce
  Türü: Vakıf

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 8
  YO: 1
  Öğrenci sayısı: 2732

  Dragos, Acıbadem, Üsküdar ve Büyükada'da kampüsleri bulunan üniversitede, öğrencilerin sportif ve kültürel etkinlikler yapabileceği öğreci kulüpleri ve salonlar bulunuyor.
  Yeditepe Üniversitesi'nin burslu bölümlerini karşılayan öğrencilerden öğrenim ücreti alınmıyor. Tüm derslerin sonunda genel not ortalaması 2.00'nin üzerinde olan öğrenciler başarılı sayılırlar.
  Üniversite öğrencileri, yemekhane, kantin, kütüphane ve bilgi işlem sistemlerinden yararlanma imkanlarına sahipler. Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin kurdukları, MBA ve hukuk gibi kulüpler de fakültelere bağlı olarak faaliyet gösteriyor.


 8. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Rektör: Prof. Dr. Ayhan Alkış
  İletişim bilgileri: YTÜ Merkez kampüsü barbaros bulvarı Yıldız- İst.
  Tel: 0 212 259 70 70
  Faks: 0 212 261 42 84
  İnternet Adresi www.yildiz.edu.tr
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 8
  Enstitü: 2
  Öğrenci sayısı: 16355
  Akademik personel: 1028

  Rektör Prof. Dr. Aylan Alkış; "Çağdaş yüksek eğitim öğretim hizmeti vermek, türk toplumunun uluslararası düzeyde rekabet gücünü arttırmak, Türkiye'nin bilim ve teknoloji hazinesine katkıda bulunmak amacındayız." Köklü eğitim kurumlarımızdan Yıldız Teknik Üniversitesi, özellikle son yıllarda hızlı yükselişiyle dikkat çekiyor. İstanbul'un merkezinde, yeşillikler içindeki Yıldız kampüsüne ulaşım oldukça kolay.
  Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri önce hazırlık sınıfına alınıyor ve 1 yıllık yabancı dil eğitimi görüyorlar. Daha sonra da yabancı dil destekli Türkçe eğitim alıyorlar. Son 4 yarıyılda yine yabancı dilde mesleki terminoloji dersi veriliyor.
  Yıldız Teknik Üniversitesi'nde bilimsel bir araştırmayı başlatabilecek ve yürütebilecek düzeyde bilgisayar destekli laboratuvarlar ve atölyeler bulunuyor.
  YTÜ'nün Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan devraldığı kız öğrenci yurdunda 700 öğrenciye hizmet veriliyor. Öğrenciler Kredi ve yurtlar Kurumu yurtlarından da faydalanabiliyorlar.

  BURSLAR: Üniversite en az 2 bin öğrenciye burs verileceğini belirtiyor. İlk 3 tercihine YTÜ bölümlerini yazan ve bu tercihlerden birini kazanarak kayıt yaptıran öğrencilerin tümüne burs veriliyor. Bu guruba girmeyen ancak burs isteyen öğrenciler de değerlendirmeye alınarak koşulları uygun olanlara burs veriliyor. Ayrıca bazı araştırma projelerinde görev alan öğrencilere de ödeme yapılıyor.

  SOSYAL KÜLTÜREL ETKİNLİKLER: Beden Eğitimi bölümünde tüm bölümlerin öğrencileri spor hocaları başkanlığında çalışmalarını sürdüyor. Üniversitede 1 kapalı spor salonu, 2 açık spor sahası ve 1 spor merkezinde öğrenciler basketbol, hentbol, voleybol, judo, tekvando, güreş, masa tenisi dallarında spor yapıyorlar. Üniversitede dağcılıktan politikaya, inşaattan münazaraya kadar 20'yi aşkın alanda öğrenci kulüpleri bulunuyor.


 9. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1982
  Rektör: Prof. Dr. Yücel Aşkın
  İletişim bilgileri: Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Erciş Karayolu Van
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 6
  YO: 11
  Öğrenci sayısı: 759
  Akademik personel: 172

  Üniversite merkez kütüphanesinde 30161 kitap, 5200 cilt dergi bulunuyor. Aboneliği devam eden süreli yayın sayısı ise, 801. Ayrıca, CD ROM ağı ve internet bağlantısı bulunuyor.
  Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin öğrencilerine, SYDTF, TEV gibi kuruluşlar burs veriyor. Ahlat ve Adilcevaz gibi ilçelerde halk, yüksekokulları ve öğrencileri destekleyerek yardımda bulunuyor.
  Üniversitede maddi güçlüğü olan öğrencilere burs veriliyor. Üniversite merkez kampüsünde, öğrenci ve öğretim elemanı yetiştirme ve oryantasyon planı uyarınca çeşitli konferanslar, panel ve açıkoturumlar düzenleniyor. Kampüste, 2500 kişilik kapalı spor salonu ve açık spor alanları bulunuyor.


 10. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1992
  Rektör: Prof. Dr. Ramazan Özen
  İletişim bilgileri: Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İncivez Zonguldak
  Tel: 0 372 257 40 10
  Faks: 0 372 257 21 40
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 7
  Enstitü: 2
  YO: 2
  MYO: 5
  Öğrenci sayısı: 5324
  Akademik personel: 366

  RektörProf. Dr. Ramazan Özen; "Sevgili üniversite adayları ön yargıların esiri olmayan. 1992 yılında kurulan üniversitemiz kaliteden taviz vermeden önemli aşamalar kaydetmiştir. Kampüsümüz açık spor tesisleri ve peyzaj düzenlemesi ile Türkiye'de ilk sıralarda yer almaktadır" Üniversite kalite standartlarını yüksek tutarak bilimsel gelişmişlik düzeyini arttırmaya çalışıyor.
  Bu amaçla öğretim elemanı başına 15 öğrenciden fazla düşmemesini sağlayacak şekilde öğrenci ve öğretim elemanı sayısında kontrollü artış sağlanıyor. Öğrenciler için internete bağlı ve dersler dışında da sürekli kullanabilecekleri bilgisayar laboratuvarları bulunuyor. Üniversite kütüphanesinde yaklaşık 35 bin kitap ve 16 bin süreli yayın bulunuyor. Üniversite sanayi işbirliği sağlayarak bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmaya çalışıyor. Bu amaçla üniversite hem kendi içindeki uzmanlık alanlarını geliştirme hem de ülke dışında tanınmış üniversite ve bilim kuruluşlarıyla ilişki kurarak birlikte çalışmaya özen gösteriyor.
  Üniversite öğrencilerine maddi desteğe ihtiyacı bulunanlara burs veya kredi veren bazı kamu kurum ve kuruluşları bulunuyor.


+ Yorum Gönder
7. Sayfa BirinciBirinci ... 245678 SonuncuSonuncu