+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Okul Deneyimi Staj Raporu İndir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Okul Deneyimi Staj Raporu İndir
  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Okul Deneyimi Staj


  1) Okula uygulama öğretim elemanı ile birlikte gidiniz.

  2) Uygulama öğretmeninizle tanışınız. Onunla nasıl görüşeceğinizi planlayınız.

  3) Okulun bütün bölümlerini geziniz.

  4) Okul deneyimi uygulamalarına giderken yanınızda mutlaka gözlem notlarınızı yazacağınız dosya, defter vb. alınız.

  5) Uygulama okulundaki çalışmalarınızı yakından izleyecek ve size rehberlik yapacak olan Uygulama Öğretmeniyle bir görüşme ayarlayınız. Bu görüşmede, fakülte öğretim elemanının sizden bu dönem içinde yapmanızı istediği okul deneyimi etkinlik listesini uygulama öğretmeniyle paylaşarak ondan, bu çalışmaları uygulama okulunun ilgili sınıf ve şubelerine ait ders programı çerçevesinde resmi tatil günlerini hariç tutarak, uygun bir şekilde organize etmesi konusunda size yardımcı olmasını isteyiniz. Bu dönemin uygulama okulunda geçen ilk günün sonunda, geriye kalan haftalarla ilgili çalışma planınızın ana hatları üzerinde ilgililerle görüş birliği sağlamış olmalısınız. Bu konuda, okul deneyimi çalışmalarından sorumlu fakülte öğretim elemanına vermek üzere bir plan taslağı hazırlayınız.

  6) Öğretmeninize dersin tüm hazırlıklarına katılmak ve bu hazırlıkları yapmak istediğinizi açıklayınız. Öğretmeninizin plan hazırlıklarına katılınız ve görüş birliğine varınız. Uygulama okulunda geçen günleriniz arasındaki zamanlarda, size yardımcı olan uygulama öğretmeniyle gerekli hallerde nasıl ilişki kurabileceğinizi öğrenmeniz sizin için çok yararlı olacaktır.

  7) Uygulama okulunda bu dönem geçireceğiniz her gün içinde, diğer bir sınıfta bu kitaptaki etkinliklerden birini yapmaya çalışmakta ve başka bazı dersleri gözlemekte uygulama öğretmeni ile görüş birliğine varmanızın faydanıza olacağını unutmayınız.

  8) Öğretmen adaylarının aşağıdaki formu dönem başı ve sonunda olmak üzere iki ayrı kez doldurmaları önerilmektedir. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Sosyal bi,lgiler öğretmenliği diğer öğretmenliklerde olduğu gibi staj yapmaları gereklidir. eğer bunu yapmazlar ise mezun olmazlar. bunun dışın da gerçi mezun olsalar ne değişir bu öğretmenlerin atamaları yapılmamakta bu da onların mezun olmalarına hiç bir anlam vermemektedir.
+ Yorum Gönder


sosyal bilgiler öğretmenliği okul deneyimi staj raporları,  sosyal bilgiler öğretmenliği okul deneyimi staj raporu,  sosyal bilgiler okul deneyimi staj raporları,  sosyal bilgiler okul deneyimi staj raporu,  Sosyal bilgiler öğretmenliği staj raporu örneği,  sosyal bilgiler okul deneyimi dersi staj raporu örnekleri