+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Mustafa Kemal Üniversitesi ne zaman açıldı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Mustafa Kemal Üniversitesi ne zaman açıldı
  Mustafa Kemal Üniversitesi Ne Zaman Açıldı ?


  Mustafa Kemal Üniversitesi, 1992 yılında Hatay'da kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. 2010-2011 eğitim-öğretim yılı itibariyle üniversitede 934 akademik, 620 idari personel olmak üzere toplam 1554 personel ve 25100 öğrenci bulunmaktadır. 10.11.1992 tarihinde faaliyete geçmiş olan Mustafa Kemal Üniversitesi, kurulduğunda bir yüksekokul ve iki meslek yüksekokulundan ibaret üç birimden oluşmuş olup, 18 yılda 52 birimli eğitim-öğretim ve bilim kurumu haline gelmiştir.

  Bu kurumlar içerisinde

  12 Fakülte
  3 Enstitü
  5 Yüksekokul
  17 Meslek Yüksekokulu
  1 Konservatuar
  11 Arastirma ve Uygulama Merkezi

  Üniversiteler, bilimsel araştırma ve çalışmaların rahatça yapılabildiği, düşüncelerin özgürce tartışılabildiği çağdaş kurumlardır.

  Üniversitemiz tüm yönetici, öğretim elemanları, öğrencileriyle ve öğretimin gerektirdiği teknolojiyle çağdaş bir üniversite olma yolunda hızla ilerlemektedir.

  Yüce önder Atatürk’ün adını taşıyan üniversitemizde Atatürk’ün ilkelerinden ayrılmadan üniversite gençliğinin; yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünen, özgüvenli, girişimci, ileri görüşlü, tarihini ve kültürünü özümsemiş evrensel değerlerini benimsemiş bireyler yetiştirmek en büyük hedefimizdir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Mustafa Kemal Üniversitesi 1992 yılın da hatayda kurulmuş olan bir üniversitedir. Mustafa Kemal Üniversitesinde 12 fakülte ,3 enstüdü ,5 yükseokul ,17 meslek yüksek okuılu ,1 konservatuvar , 11 araştırma ve uygulama merkezi
+ Yorum Gönder