+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Massachusetts Üniversitesi Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Massachusetts Üniversitesi Hakkında Bilgi
  Massachusetts Üniversitesi Hakkında Bilgi

  Massachusetts Instıtude of Technology


  Massachusetts Üniversitesi.jpg  Massachusetts Üniversitesi ABD’nin Boston şehrinde bulunan ve özellikle bilim,Mühendislik ve Ekonomi konularında dünyadaki en iyi teknik üniversite kabul edilmektedir. 1861 yılında kurulan Üniversite’den şuana kadar toplam 76 öğrenci ve mezun Nobel ödülünü kazanmıştır.

  Kimler Başvurabilir: Bu okula başvuracak olan adayların her yönden bu okula uygun olup olmadıkları araştırılır. Bunlar arasında en önemlileri karakteriniz, yaratıcılığınız, ders notlarınız, tavsiye mektuplarınız, test sonuçlarınız ve liderlik vasıflarına sahip olup olmadığınızdır

  Eğitimler: Lisans, Yüksek Lisans,İngilizce Programlar


  Yabancı Öğrencilerin alması gereken sınavlar:

  SAT Subject Tests
  SAT Reasoning Test or ACT
  TOEFL (paper) minimum puan: 577
  TOEFL (computer) minimum puan: 233
  TOEFL (internet-based test) minimum puan: 90
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Massachusetts Üniversitesi tam adı ile Massachusetts Instıtude of Technology amerikanın boston şehrin de bulunan bir üniversitedir . bu üniversite özellikle bilim,Mühendislik ve Ekonomi konularında dünyadaki en iyi teknik üniversite kabul edilmektedir. bu üniversitenin 76 öğrencisi Nobel ödülünü kazanmıştır.
+ Yorum Gönder