+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Oxford Üniversitesi Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Oxford Üniversitesi Hakkında Bilgi
  Oxford Üniversitesi Hakkında Bilgi

  Oxford üniversitesi bir çok Öğrencinin eğitim görmek istediği okullardan biridir.Bir çok kolejin birleşiminden oluşan üniversite verdiği eğitim ve öğretimle gençleri hayata hazırlıyorlar


  Oxford.jpg


  12.yy’da İngiltere’de kurulan en eski üniversitedir. Oxford Üniversitesi yaklaşık 130 ülkeden 18000′den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

  Kimler Başvurabilir: Üniversite yüksek potansiyeli ve akademik başarısı olan adaylar aramaktadır. Aday seçimi tamamen seçilen departmanın seçim kriterlerine uygun olarak değerlendirilir.

  Eğitimler:Yarı Zamanlı Eğitimler, Lisans, Yüksek Lisans, Akademisyenlere yönelik eğitimler,


  Yabancı Öğrencilerin Alması Gereken Sınavlar:

  Uluslararası öğrenciler İngiliz öğrencilerle aynı şekilde başvururlar. UCAS başvurusunun tamamlanması ve 15 Ekim’e kadar gönderilmesi gerekmektedir. A-Level sınavını almalıdır. Ayrıca her departmana başvurmak için farklı testler gerekebilir. Ayrıca her öğrenci başvuru sırasında 2 sayfalık bir essay yazmak zorundadır. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Oxford üniversitesi dünyanın en ünlü nüiversitelerinden biridi.r. bu üniversite dünya da bulunan bir çok öğrencinin okumak için hayal ettiği üniversitedir. çok iyi bir eğitim vermek te ve çok zeki olan insanlar hep bu okulda okumaktadır. bu üniversite 12 yüzyılda kurulmuş olan dünyanın en eski üniversitelerden biridir.
+ Yorum Gönder


oxford üniversitesi hakkında bilgi