+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Bursa Teknik Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bursa Teknik Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler
  Bursa Teknik Üniversitesi Kayıt için Gerekli Belgeler Nelerdir 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Bursa Teknik Üniversitesi kayıt evrakları

  • Mezun olunan ortaöğretim kurumundan alınan diplomanın aslı (yada yeni tarihli mezuniyet belgesi)
  • Herhangi bir bölüme yerleşen aday, 0.15 katsayısından veya ek puandan yararlanarakveya sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı, diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge .
  • 1989 ve önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesi ( bayan adaylar muaf)
  • Son 6 ay içinde önden adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 12 adet 4,5*6 cm boyutunda fotoğraf ( çok sayıda fotoğraf bulundurmanız sanra ki işlemler içinde lazım olacağından yararınıza olacaktır )
  • Birinci öğretimler haricinde ki ikinci öğretime yerleşen adaylar ile uzaktan eğitim öğrenimine kayıt olacak adaylar katkı payının ödenmesiyle ilgili belge ( Banka dekontu)
  • Bazı üniversite ve bölümler ( Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı) için ilan edilen belgeler. Bu belgeler üniversite tarafından ilan edilecektir.

  Adayların kazandıkları üniversiteye kayıt olabilmek için bizzat kendilerinin hazır bulunması gerekir. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek. Eksik belge ile kayıt müracaatı yapanların üniversiteye kayıtları yapılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemeyecek. Yükseköğretim kurumları kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilecek.
+ Yorum Gönder