+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda Hollandanın İthal Ettiği Ürünler Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Hollandanın İthal Ettiği Ürünler Nelerdir
  Hollandanın İthal Ettiği Ürünler

  Hollandanın ithalat ve ihracat malları ile değerlerine bakıldığında, gerek malların, gerek değerlerin birbirine yakın olduğu görülüyor. Zira, Hollandanın re-eksport ticareti, toplam dış ticaretinin içinde oldukça büyük bir paya sahip. Re-eksporta konu teşkil eden ürünler çok çeşitli olmakla birlikte en önemli maddeler, bilgisayarlar, ofis makineleri, telekomünikasyon cihazları ve her türlü elektronik aletler ve bunların parçaları.

  Bu durumun en önemli nedeni, sözkonusu sektörlerde çok etkin bir şekilde faaliyet gösteren Uzak Doğu ülkeleri başta olmak üzere, bir çok firma ve kuruluşun, özellikle Rotterdam Limanı nedeniyle Avrupanın bir ticaret ve dağıtım merkezi olan Hollandayı, Avrupaya açılan bir kapı olarak görmeleri.

  Hollandanın ihracatında olduğu gibi, ithalatında da AB ülkeleri, yüzde 56,6 oranında bir payla en büyük ticari partnerleri konumunda. Bunlar arasında da yine Almanya yüzde 35,2lik payı ile başta geliyor. ABD (yüzde 13,8) ve Asya ve Uzak Doğu ülkeleri (yüzde 36,4) ise diğer başlıca satıcı ülkeleri oluşturuyor. İthalatta ilk 10 ülke ise, sırasıyla, Almanya, Belçika, ABD, İngiltere, Fransa, Çin, Japonya, İtalya, Rusya ve İspanya.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Hollanda hem ihracat hem de ithalat yapan bir ülkedir ve hollandanın bu ithalat ve ihracat oranları birbirlerine çok yakındır. bu da hollandanın gelişmiş bir ülke olduğunu gösterir. hollanda diğer ülkelere oranla en fazla ithalat yapan ülkelerden biridir.
+ Yorum Gönder


çin in ihraç ettiği ürünler nelerdir,  almanyanın ithalat ettiği ürünler