+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda Fas hangi kıtadadır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Fas hangi kıtadadır
  Fas hangi kıtadadır

  Fas (Arapça: المغرب El Mağrip), resmî olarak Fas Krallığı (Arapça: المملكة المغربية), Kuzey Afrika'da yaklaşık olarak 32 milyon nüfusa ve 447,000 km2 yüzölçüme sahip bir ülkedir. Başkenti Rabat ve en büyük şehri de Kazablanka'dır. Fas'ın, Atlantik Okyanusu'dan, Cebelitarık Boğazını çevreleyip Akdeniz'de son bulan uzun bir sahil şeridi vardır. Doğudan Cezayir, Kuzeyden İspanya (boğaz boyunca bir denizden bir sınır ve Ceuta ile Melilla adlarında iki küçük özerk şehir), güneyden de Moritanya ve Batı Sahra ile komşudur.

  Fas, Afrika'da bulunduğu halde Afrika Birliği'ne üye olmayan tek ülkedir ve girmeyi düşündüğüne dair bir emâre de yoktur. Bununla birlikte; Arap Ligi'nin, Arap Mağrip Birliği'nin, Frankofon'un, İslam Konferansı Örgütü'nün, Akdeniz Diyaloğu grubunun ve G-77'nin üyesidir.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Kuzey Afrikada bulunan Fasın çok uzun bir sahil kıyısı vardır bunlar Atlantik Okyanusundan başlayıp Akdenize kadar uzanmaktadır. Afrika Kıtasında bulunduğu halde Afrika Birliğine üye olmayan tek ülkedir.
+ Yorum Gönder


fas hangi kıtada,  fas hangi kıtadadır,  fas hangi kıtada yer alır,  fas hangi kitada,  fas hangi kıtada bulunur,  fas dunyanin hangi kitasinda