+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda Tayland Krallığı hangi kıtadadır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tayland Krallığı hangi kıtadadır
  Tayland Krallığı hangi kıtadadır


  Eski adıyla Siyam kısa adıyla Tayland bir Güneydoğu Asya ülkesidir.
  Sukhotay, Tayland. Krallıkla yönetilmektedir, ana dili Taycadır, nüfusun %90 lık bölümü budist inanışına sahiptir.Sınrları Burma 1,800 km, Kamboçya 803 km, Laos 1,754 km, Malezya 506 km. Kutsal tapınaklarda beslenilen siyam kedisi tüm dünyada ünlüdür. Thai dilinde melekler şehri anlamını taşıyan Bangkok ise başkentidir. Turizme önem verilir, turistler saygıyla ve çiçeklerle karşılanır. Budist geleneği gereği ülkede budizm için büyük paralar harcanır ve tapınaklar kurulur ve yaşatılır. Suya dayanıklı bir ağaç olan, yatçılık, mobilya ve havuz sektörünün vazgeçilmez malzemesi Tik ağacından çok güzel oymalar, eserler görmek ve/veya satın almak mümkündür. Ülkeyi gezecek yabancıların dikkat etmesi gereken davranış şekilleri vardır. Bir Taylandlı yanında başkasının başını, saçlarını okşamak; ayakla bir şeyi işaret etmek ve Thai şekli selamlaşmayı yapmamak ve bir ikramı kabul etmemek hoş karşılanmaz. Ülke kara incinin vatanıdır.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Güneydoğu Asya ülkesi olan Tayland Krallığı Hindiçin yarımadasının orta kısmında bulunur. Yüzölçümü bakımından Dünyanın en büyük elli ülkesinden biri ve nüfusu bakımından da en kalabalık yirminci ülkesidir. Adından da anlaşılacağı gibi Parlementer Monarşi ile yönetilmektedir.
+ Yorum Gönder


tayland hangi kıtadadır,  tayland hangi kıtada,  tayland dünyanın hangi kıtasındadır,  taylant hangi kıtadadır,  tayland dünyanın hangi kıtasında,  taylant hangi kıtada