+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda Brezilyanın Gezilip Görülecek Yerleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Brezilyanın Gezilip Görülecek Yerleri

  Brezilyanın Gezilip Görülecek Yerleri


  Copacabana, Ipenama, Leblon ve Barra da Tijuca kumsallarında güneşin ve denizin tadını çıkarabilir, huzuru burada yakalayabilirsiniz.

  Corcovado dağlarında bulunan uzunluğu 30 metreyi bulan dünyanın en geniş heykellerinden biri ''Christ the Redeemer'' heykeli.

  Rio de Janeiro şehrindeki Şeker Ekmeği Tepesi (Pico Pan de Azucar)

  brezilyan-n-gezilip-g-r-lecek-yerleri1.jpgBrezilyanın Gezilip Görülecek Yerleri2.jpgbrezilyan-n-gezilip-g-r-lecek-yerleri3.jpg

  Brezilya ve Arjantin sınırında yer alan Iguaçu şelalesi. Her yıl binlerce turist ziyaret eder. Aslında Iguaçu (İguasu) tek bir şelaleden değil, çeşitli boylarda 275 şelaleden oluşan büyük bir alandır.

  -Sugar Loaf Mountain ( Tatlı Gezinti Dağı ), Meşhur teleferikler ziyaretçileri, muazzam bir manzaraya sahip olan Rio de Janeiro' nun en tepe noktasına çıkarır.

  Tijuca Forest ( Tijuca Ormanı ), Her ne kadar şehrin göbeğinde olsalar da (otele yakın ) Tijuca Ormanı, ziyaretçilere Brezilya' nın ünlü yağmur ormanının zevkini yaşatır. Orman bir çok dağ sırasını çevreler ki bu da şehrin kuzey ve güney bölgelerini birbirinden ayırır.

  The Botanical Gardens ( Botanik Bahçeler ) Botanik Bahçeler eski kraliyetin gezinme yeridir ve otelden sadece birkaç dakika uzaktadır. Şimdi nesli tükenmekte olan birçok botanik çeşit için, buna ülkeye adını veren Brazil agacı da dahil kutsal bir yer olmuştur.

  National Fine Arts Museum ( Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi ), Kolleksiyonundaki 800' ün üstündeki heykel ve resim ile şehir merkezindeki güzel sanatlar merkezidir. Müze, Avrupa' dan getirdiği şaheserleri kadar 20. yüzyıl klasiği Candido Potinari' s Cafe' nin de bulunduğu the Galeria de Arte Brasileira ile gurur duymaktadır.

  Museum of Modern Art ( Modern Sanatlar Müzesi ), 1978' deki yangında harab olduktan sonra, şanını ve kolleksiyonunu yeniden oluşturmak için çok çalışıldı. Şu an Brezilyalı sanatçıların 4000' den fazla eserini barındıran müze, Rio' nun çağdaş sanatlar merkezidir
 2. Fatma
  Administrator

  Latin Amerika'da en uzun süre krallıkla idare edilen tek ülke Brezilya idi. Güney Amerika'nın en kalabalık ve en büyük ülkesidir. Brezilya nüfusu, Portekiz’li sömürgecilerle zenci kölelerin torunlarından oluşur.
+ Yorum Gönder