+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Yurtdışı Tatil Yerleri Forumunda Bangkokta Ne Yenir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Bangkokta Ne Yenir?
  Bangkokta Ne Yenir

  Bangkok'ta ne yesek ne yesek? Tabiiki de deniz ürünleri aradığınız her çeşit deniz ürününü burada bulabilirsiniz, ancak bu deniz ürünlerinin bildiğiniz tatlardan biraz farklı olacaktır. İçine katılan egzotik soslarla daha önceden tatmadığınız bir lezzette tanıklık edebilirsiniz.

  İsterseniz çok şık bir restoranda, isterseniz sokakta kurulan tezgahlarda kısacası her yerde kızarmış küçük ahtapot ve leziz balık çeşitlerinden yiyebilirsiniz.

  Bangkok'da egzotik tatlardan oluşan yemekleri beğenmemeniz durumunda, damak tadınıza uygun bir çok yemeği merkezde bulabilirsiniz. Bangkok'da Çin yemeği ya da fast food tarzında bir şeyler yemek isterseniz bu yiyecekleri Çin Mahallesinde ve Çin Mahalle'sine çok yakın olan "Siam Caddesinde" bulabilirsiniz.

  Siam Caddesi'nde alışveriş merkezleri ve lüks restoranlar bulunuyor. Ayrıca burada hiçte yabancısı olmadığımız, Mc Donald's, Pizza Hut gibi restoranları kolaylıkla bulabilirsiniz.

  Eğer ki yemeklerinizi değişik bir atmosferde yemek isterseniz, kanal üzerinde yapacağınız tekne turunda ilginç soslarla yapılmış balık ve bir bardak bira (özellikle Chang ve Singha biraları) eşliğinde keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.

  Bangkok'un bir diğer özelliği ise; ünlü lüks restoranlarında sergilenen taze balıklardan beğendiğinizi seçiyorsunuz, nasıl pişirilmesi istediğinizi söylüyorsunuz. Ve kısa bir süre sonra seçtiğiniz balık istediğiniz şekilde pişmiş halde masanıza geliyor.

  Thai yemekleri: İlk başta Çin yemeklerine benzese de, yedikçe aralarındaki farkı anlayabiliyorsunuz. Genel anlamda Thai yemekleri, baharat ve çeşitli acı soslarla bezenmiştir. Pirinç ve çorba Bangkok'un ana yemeğidir. Bangkok'ta her restoranda çeşit çeşit pilav ve çorbalar masaların eksilmez birer parçasıdır. "Tom Khaa Kai" adı verilen Hindistan cevizi suyundan yapılan değişik lezzetteki çorbalarından biridir.

  NE ALSAK?

  Bangkok'un simgelerinden biri "Yüzen Çarşı'dır" Bangkok'un en meşhur çarşısı, Damnoen Saduak Floating Market'tir. Bu Yüzen Çarşı'ya yarım saatlik bir tekne yolculuğuyla ulaşabiliyorsunuz. Burada küçük teknelerden, bir şeyler satmaya çalışan Taylandlılarla karşı karşıya gelmek sizi fazlasıyla şaşırtacaktır.


  Bu teknelerde genellikle ülkemizde bulunmayan ve bulunsa bile oldukça pahalıya satılan ürünleri oldukça ucuz bir fiyata bulabilirsiniz. Yüzen Teknelerde özellikle tropikal meyveler ve orkide çiçekleri ile karşılaşacaksınız. Yüzen Çarşılar Bangkok'ta bulunan diğer alışveriş merkezlerine göre çok daha ucuzdur. Tabii ki pazarlık yapmanız şartıyla.

  Lüks alışveriş merkezleri arıyorsanız; "Silom" ve "Siam" Caddelerinde bulunan modern alışveriş mekanlarında rastlayabilirsiniz. Sarayın yakınlarında bulunan "Phurat" ise çok çeşitli kumaşları ve tekstil ürünlerini bulabileceğiniz bir caddedir. Çin Mahallesi de alışveriş için eğlenceli bir mekan. "Patpong" ve "Khao San Caddeleri" gece trafiğe kapanmasıyla bir anda kurulan tezgahlarla canlanıyor. Buradan Tayland'a özel birçok küçük objeyi satın alabilirsiniz. Thai İpeği satın almak istiyorsanız eğer, ünlü tüccar Jim Thompson Evi'nin yakınlarından gönül rahatlığıyla gerçek Thai İpeği satın alabilirsiniz.
 2. Ktockn1
  ismail

  Her tatil ve her yer için ayrı gezi spor ve yemek yeme programları oluşturmak gerekir yani siz nereye gidiyorsanız oradan o yeri iyi hatırlayacağınız bir şeyler yemeniz lazım öyle herhangi bir yemek değil işte bu yüzden kültürlerle tanışırız
+ Yorum Gönder