+ Yorum Gönder
Yurtdışı Tatil Yerleri ve Yurtdışı Tatil Forumunda İsveç Turları Gezi Rehberi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gökçee
  Devamlı Üye

  İsveç Turları Gezi Rehberi
  İsveç Turları


  İsveç Krallığı, Baltık Denizi kıyısında, Finlandiya ile Norveç arasında yer alan Kuzey Avrupa ülkesidir. Yaklaşık 9 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Yüzölçümü: 449,964 km²’dir. Para Birimi İsveç Kronu’dur. Resmi dili bulunmamasına karşın ülkede en yaygın konuşulan dil İsveççe’dir. Fransızca, Almanca ve Fince de konuşulmaktadır. Ancak küreselleşmenin etkisiyle İngilizce çok yaygın bir biçimde konuşulmaktadır. Başkenti Stokholm’dür
  İdari bölümler: 21 bölgeden oluşur; Blekinge, Dalarnas, Gävleborgs, Gotlands, Hallands, Jämtlands, Jonkopings, Kalmar, Kronobergs, Norrbottens, Orebro, Ostergotlands, Skåne, Sodermanlands, Stockholms, Uppsala, Värmlands, Västerbottens, Västernorrlands, Västmanlands, Västra Gotalands. Başlıca şehirleri Stokholm, Göteborg ve Malmö’dür.
  Uluslararası tanınan şirketleri arasinda şunları sıralamak mümkün: Volvo, Saab, Atlas Copco, Ericsson, Sony Ericsson, Ikea, Absolut, Scania. Ayrıca gelişmiş bir müzik endüstrisi bulunmaktadır. Uluslararası arenada tanınanları ABBA, Roxette, The Cardigans. 1916’dan 1983’e değin İsveç Bayrağı’nın Günü “Svenska flaggans dag” adı altında bir ulusal gün olarak kutlanan 6 Haziran günü 1983 yılından bu yana İsveç’in Ulusal Bayramı olarak resmen kutlanmaktadır. Tipik kuzey iklimi görülmekte ve Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında gündüzler çok uzun geceler ise o derece kısa olmakta. Kışları sıcaklıklar bazen -50 dereceye kadar düşmektedir. İsveç, İskandinav Yarımadasının 5/8’ini kaplar. İnce, uzun bir ülkedir. Kuzey kesimi kutup çemberinin içinde kalır. İsveç, İskandinav Yarımadasının güneyini kaplayan bir ırmaklar ve göller bölgesidir. Ülkede irili ufaklı 96.000 kadar göl vardır. İsveç’in kuzeybatısı dağlıktır. Kjölen Dağları ve İskandinav Alplerinin doğu yamaçları bu kesimdedir. Kjölen Dağları üzerinde İsveç’in en yüksek tepesi olan Kebneka (2123 m) bulunur. Kuzey bölgesi birçok ırmakla doludur. Bu ırmaklar güneyde Bothnia Körfezine dökülürler. Başlıca ırmakları; Klar, Une, Angerman, Dal, İndals, Pite, Lule, Kalij, Torne ve Skellette’dir. Kjölen Dağlarının yüksek yamaçlarında yüzlerce küçük buzul ovaları vardır. Norland Bothnia Körfezinde Kjölen Dağlarına kadar kat kat sıralanmış bir yayla dizisi bulunur. Büyük göller bölgesini birçok göl meydana getirmiştir. Bu göllerden en büyüğü 5545 km2lik Vanern Gölüdür. Diğer önemli gölleri ise Vattern, Jalmar ve Malar’dır. Kumsal sâhili olan Czania dışında İsveç kıyıları çoğunlukla kayalık ve küçük adalarla doludur. Baltık Denizinde bulunan Scania, Gotland ve Oland adaları tortul asıllı engebesiz ve düz topraklardan meydana gelmiştir
  Bitki örtüsü: İsveç’in yarısından fazlası % 55’i ormanlarla kaplıdır. Sık orman bölgelerinde en çok yetişen ağaç; gürgen, çam, ladin ve huş türleridir. Güneyde kışın yapraklarını döken orman ağaçları mevcuttur. Kuzeyde yüksek arazide orman bölgesi sona erip yerini kırlara ve açık alanlara bırakır. Lapland bölgesinde kutup bitkileri vardır. Bunlar bodur kayın ağaçları, seyrek çalılar ve tundralardır.
  Madenler: İsveç maden kaynakları bakımından zengin bir ülkedir. Özellikle demir filizi ilk sırayı alır. Bakır ve çinko bakımından zengin olan İsveç’te ayrıca altın, gümüş, volfram, nikel ve kömür yatakları bulunur.
 2. elacataltepe
  Yeni Üye

  İsveç Gezi Rehberi

  AVRUPAYA UÇ
  Örnek Turumuz
  Viyana ( 5 gece 6 gün )*
  Tüm uçak biletleri + Konaklamalar + Sabah kahvaltıları DAHİLDİR. Sadece 199 Euro
  VEYA
  Örnek Turumuz
  Amsterdam ( 2 gece ) Toplam 4 Ülke 4Şehir…Hepsini bir turda 8 günde gezmek sadece*
  Paris ( 1 gece ) 649 Euro
  Barselona ( 2 gece ) Tüm uçak biletleri + Konaklamalar + Sabah kahvaltıları DAHİLDİR
  Roma (2 gece )
  NOT: Şehirler arası tüm geçişler UÇAKla sağlanacaktır.Konaklamalar şehir merkezindedir.
  Diğer turları görmek ve ayrıntılı bilgi almak için sitemizi ziyaret ediniz
  İletişim: Tel: 0507 454 55 88
  0546 656 18 18*
  0542 494 56 95
  Facebook Grubumuza üye olarak günlük olarak bizi takip edebilirsiniz.Gruba yönlendirilmek için lütfen linki açınız:*

  NOT:*
  KENDİ TURUNUZU KENDİNİZ OLUŞTURABİLİRSİNİZ.İSTEDİĞİNİZ ZAMANA,ŞEHİRLERE VE KİŞİ SAYISINA GÖRE TURUNUZ PİYASANIN EN AZ %20 ALTINA AYARLANMAKTADIR.AYRICA 15 KİŞİYİ GETİRİN TURU GÖTÜRÜN
  • Vize ve pasaport işlemlerinizde sizlerin gerekli belgeleri toplamanızda yardımcı oluyor ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.
  • 6 kişi ve üzeri grup katılımlarla kademeli indirim uygulanmaktadır.
  • AvrupayaUç tamamen sizlere özel , sizlerin belirlediği tarihlerde istediğiniz şehirlerde istediğiniz kadar kalma imkanını sunar. Varsayılan programda şehir merkezinde konaklama,sabah kahvaltıları ve uçak biletleriniz dahildir.

+ Yorum Gönder