+ Yorum Gönder
Yurtdışı Tatil Yerleri ve Yurtdışı Tatil Forumunda Angel Falls (Angel Şelalesi) - Venezüella Gezi Rehberi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Sevinç
  Devamlı Üye

  Angel Falls (Angel Şelalesi) - Venezüella Gezi Rehberi
  Angel Falls (Angel Şelalesi) - Venezüella

  Güney Amerika'nın kuzeyinde, Karayip Denizi ve Kuzey Atlas Okyanusu kıyısında, Kolombiya ile Guyana arasında yer alır. 8 00 Kuzey enlemi, 66 00 Batı boylamında, Güney Amerika, Orta Amerika ve Karayipler ile sınırlı, yüzölçümü 916,445 km², sınırları toplam 4,993 km, sınırlarıBrezilya 2,200 km, Kolombiya 2,050 km, Guyana 743 km olup, sahil şeridi 2,800 km, tropikal iklime sahip, Kuzeybatıda And Dağları ve Maracaibo ovaları, orta kısımda ovalar, güneydoğuda Guyana dağlık arazisi yer alır.

  Angel Şelalesi.jpg

  Deniz seviyesinden yüksekliği en alçak noktası Karayip Denizi 0 m, en yüksek noktası Pico Bolivar (La Columna) 5,007 m, doğal kaynakları: Petrol, doğal gaz, altın, boksit, diğer mineraller, değerli taşlar Arazi kullanımı: tarıma uygun topraklar: %4 daimi ekinler: %1 otlaklar: %20 ormanlık arazi: %34 diğer: %41 Sulanan arazi: 1,900 km² Doğal afetler: Su baskınları, toprak kaymaları, periyodik kuraklıklar 2. Gizli @ yara
  Özel Üye


  Angel Falls (Angel Şelalesi)


  angel-elalesi1.jpg

  Angel Şelalesi3.jpg

  angel-elalesi2.jpg
+ Yorum Gönder


venezuela şelalesi,  tropikal iklim,  Angel Şelaleleri Venezuela,  venezuella,  venezuela angel şelalesi