+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Kıbrıs Ögrenci Yurtları ve Barınma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kıbrıs Ögrenci Yurtları ve Barınma
  Öğrenci Yurtları ve Barınma


  Ögrenciler için mevcut ögrenci yurtlari ve kiralik evler genel olarak uygun fiyatlarla bulunabilir. Üniversitelerin de kapasitesi büyük yurtlari ve halen devam eden yurt insaatlari vardir. Ögrenci yurtlarinin azligi nedeniyle bazi ögrenciler müstakil ev veya apartman dairesi kiralayabilirler. Her yilin basinda yillik olarak ögrencilere kiralanabilen bu yerler Kibris'in tüm sehirlerinde degisik fiyat seçenekleriyle bulunabilir.
  Yurtlardaki ögrenci odalari çift kisilik veya 4 kisilik seçeneklere sahiptir. Kendi özel balkonlari ve içerisinde ögrencilerin kullanacagi mobilyalari ile genel kullanacaklari esyalari mevcuttur. Odalarda duvar dolaplari, hali, çalisma masasi, dahili telefon hatti, tuvalet ve sicak suya sahip banyo, kalorifer vardir. Ögrencilere yastik, battaniye ve nevresim takimlari yurt görevlilerince verilmektedir. Ögrencilerin ortak kullanabilecegi küçük mutfak, çamasir makinesi, uygun büyüklükte çalisma odalari ve TV odalari genel olarak tüm yurlarda mevcuttur.

  Bazi yurtlarin sehir içinde olmasi ögrencilerin alis-veris yapmalari bakimindan da uygundur.
 2. Fatma
  Administrator

  Kıbrıs bağımsızlık ilanından bu yana Türkiye tarafından ekonomik, siyasi ve askeri olarak desteklenmektedir. Dünya'nın en güzel adalarındandır Kıbrıs ve Aynı zamanda bir tatil ülkesidir hem tatil yapıp hem egitim alma şansınız var, Kıbrısta okuyorsanız dikkat etmeniz gereken devamlılık zorunluluğu var.
+ Yorum Gönder