+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Sertifika ve Diploma Programları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Sertifika ve Diploma Programları
  Sertifika ve Diploma Programları

  Sertifika ve diploma programları özellikle kısıtlı zamanı olan, mesleki alanlarda kısa bir dönem içerisinde uzmanlaşmak isteyen, kariyer hedefli programlardır. İyi bir kariyer hedefleyerek rakiplerinin önüne geçmek isteyen mezunlar için en uygun programlar arasında yer alan sertifika ve diploma programları özellikle son yıllarda en çok tercih edilen eğitim programları arasında yer almaktadır.

  Sertifika ve diploma programları tamamen pratiğe yönelik programlardır ve kişiyi mesleki anlamda uzmanlaştırmaktadır. Süreleri genel olarak master programlarına göre çok daha kısa sürrelidir. Programlar 4 haftadan 1,5 yıla kadar uzanır ve hemen hemen her dalda herkese uygun seçenekler sunabilmektedir.

  Programı tamamlayan kişiler istekleri doğrultusunda staj yapabilir, yada bazı ülkelerin tanımış olduğu 1 yıllık çalışma izinlerinden faydalanabilir, böylelikle eğitim aldıkları alanda iş deneyimi kazanıp, ülkelerine bu alanda tecrübe sahibi olarak dönem şansına erişebilirler.

  Bu programlarının tercih edilme sebeplerinden en başta gelen etkenlerden birtaneside master programlarına göre daha ekonomik olmalarıdır. Master programı için yeterli bütçeye veya zamana sahip olamayan kişiler için sertfifka ve diploma programları çok daha uygun gelebilmektedir.


  Sertifika programlarının sağladığı en önemli avantajlar; uygulamalı eğitimler vermesi, master programlarına kıyasla daha ekonomik olması, master programlarında olduğu gibi çalışma ve staj imkanları sağlaması, master programlarına göre daha rahat kabul şartları sağlaması diyebiliriz.  Sertifika ve diploma programları ile ilgili detaylı bilgi almak için eğitimAL Yurtdışı ve Yurtiçi Eğitim Danışmalıktan detaylı bilgi alabilirsiniz. Yurtdışı eğitim danışmanlarımız sizi her konuda en detaylı şekilde bilgilendireceklerdir. Aynı zamanda sitemizde yer alan destek hattımızdan da yararlanabilir yada sayfamızda yer alan iletişim bilgileri bölümünden ofis adres ve telefonlarımıza ulaşabilirsiniz.
 2. cassano238
  Yeni Üye

  Eğer geleceğinize sağlam adımlarla yaklaşmak ıstıyosanız kendınızı geliştirmelisiniz..Orneğin ben makine mühendisliği öğrencisiyim fakat bilişim eğitim merkezinde mcse eğitimi alarak yazılım uzmanı olarak part-time br işte calısıyorum gercekten bu tarz sertifika ve diplomalar geleceğiniz için altın bilezikk..Ama kursu geçerken dikkat edin
 3. Ziyaretçi
  peki sertifikası geçerli mi?
 4. cassano238
  Yeni Üye
  Eğer bilişim eğitim merkezi gibi microsoft sertifikalı ve kaliteli bır kurumdan alırsan tabiki de gecerli

+ Yorum Gönder