+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Amerika’da Üniversite Eğitimi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Amerika’da Üniversite Eğitimi

  Amerika’da Üniversite Hakkında Bilgi

  Amerika’da iyi bir üniversite eğitimi almak doğal olarah tüm dünyadan yüzbinlerce öğrencinin hayallerini süslüyor.
  Prestijli bir eğitim alıp, geleceğe güvenle bakmak için Amerika’da üniversite eğitimi almak tabiiki de iyi bir fikir. Amerika’da üniversite eğitimi almak, profesyonel danışmanlar desteğinde iyi planlanması gereken bir süreçtir. ELT olarak bu desteği size en iyi biçimde vereceğimizden emin olabilirsiniz.

  Amerika’da Üniversite Eğitimi.jpg

  Amerika’da Lisans Eğitimi

  Amerika’da lisans eğitimi almak için basit olarak izleyebileceğiniz iki yöntem vardır. Ya doğrudan dört yıllık bir üniversiteye başvuru yapabilirsiniz, ya da iki yıllık Yüksek Okul (Community College) kaydı yaptırdıktan sonra, 3.ve 4. yıllar için dilediğiniz bir üniversiteye devam ederek lisans tamamlayabilirsiniz. Her iki tercihte de sonuç olarak 4 yıllık bir üniversitenin lisans diplomasını alırsınız. Yüksek okullar( Community College) Amerika’da yüksek öğrenim için en çok tercih edilen başlangıç biçimidir. Bunun 3 temel sebebi vardır. Birincisi, Yüksek okullara kayıt yaptırmak ve kabul almak , 4 yıllık üniversitelere göre çok daha kolay ve zahmetsizdir. Çoğu zaman yüksek bir TOEFL derecesine ya da SAT sınavına girmek zorunda kalmaksızın eğitime kabul edilirsiniz. İkincisi, yüksek okullar ( Community College), dört yıllık üniversitelere kıyasla çok daha ekonomiktir. İlk yılınızı bu okullarda geçirerek çok önemli miktarda tasarruf edebilrsiniz. Üçüncüsü ise, 2 yıllık yüksek okullardan mesun olab öğrenciler, Amerika’daki 4 yıllık üniversitelerin çoğuna doğrudan kabul edilirler ve eğitimlerine hiçbir aksama olmadan rahatlıkla devam edebilirler, ve bitirdikleri üniversitenin de diplomasını aldıkları için 2 diplomaya birden sahip olurlar.


  Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer tercihini bir 4 yıllık üniversiteye doğrudan kabul edilmek ise, o halde iki sınava girmeniz gerekiyor. TOEFL ve SAT. Bu sınavlardan alacak olduğunuz puanlar ile, lise not ortalamanız, başvurduğunuz üniversiteye kabul için çpk önemlidir. Eğer İngilizce seviyeniz TOEFL ve SAT sınavlarını geçmek için yeterli değilse, ozaman öncelikle bir üniversiteye hazırlık programına katılarak bu eksiklerinizi gidermeniz gerekir. ELT bu aşamada size Amerikanın en güçlü iki kuruluşu ile mükemmel bir destek veriyor.
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Profesyonel bir eğitim almak bir çok öğrencinin arzuladığı şeydir. Tabi biraz zorlukları yok da değil ilk önce İngilizce dilini çok iyi bilmeniz gerek eğer yeterli kadar bilmiyorsanız hazırlık programlarına katılabilirsiniz. Daha sonra sınavlara katılabilirsiniz.
+ Yorum Gönder